Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dopasować do swoich wymogów zarówno ciuchy, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych towarach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg szczerości kupców jest rozmaity, a w przypadku sporych sieci z ciuchami gro pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim cena. Nie dajmy się okłamać – eko skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a wykonane z niej pasy bardzo błyskawicznie się rozlatują. Prawdziwa skóra musi mieć specyficzny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtedy, gdy produkt posiada jedynie jej znikome ilości.
Produkt wykonany z eko skóry powinien przetrwać latami, dlatego warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych